Beata Szydło: To prawda – autorzy rezolucji przeciwko Polsce napisali, że podstawą rezolucji przeciwko Polsce jest wojna na Ukrainie

Na środę w Parlamencie Europejskim zaplanowano głosowanie nad dokumentem nakładającym sankcje na Polskę. Chodzi o zastosowanie tzw. mechanizmu warunkowości nie w ramach KPO, lecz na główną część budżetu, który należy się Polsce ze środków UE.
Beata Szydło Beata Szydło: To prawda – autorzy rezolucji przeciwko Polsce napisali, że podstawą rezolucji przeciwko Polsce jest wojna na Ukrainie
Beata Szydło / fot. Flickr / KPRM

 

Kilka godzin temu europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki opublikował w mediach społecznościowych zapisy dokumentu, który zawiera punkty, którymi kieruje się Parlament Europejski ws. nałożenia na Polskę sankcji.

Możemy w nim przeczytać m.in. o „ataku na wolność mediów i dziennikarzy”, migrantach, prawach kobiet, LGBT oraz mniejszości seksualnych, a także wolności zgromadzeń.

„Tocząca się na Ukrainie wojna przypomniała o naszym wspólnym obowiązku skutecznej ochrony, za pomocą wszelkich dostępnych nam środków, demokracji, praworządności i naszych wartości zapisanych w art. 2 TUE” – napisano w dokumencie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki opublikował fragment uzasadnienia PE ws. sankcji na Polskę. „Niebywałe” [FOTO]

Była premier potwierdza

Tak, to prawda – autorzy rezolucji atakującej Polskę napisali, że podstawą do wydania rezolucji jest wojna na Ukrainie. Mam wrażenie, że szczujący na Polskę europosłowie nic nie rozumieją z otaczającej ich rzeczywistości” – napisała europosłanka PiS Beata Szydło.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe