Gdańsk: Pijany 15-latek spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

W poniedziałek wieczorem doszło do kolizji, podczas której 15-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierujący pojazdem marki Ligier Due uderzył w zaparkowaną toyotę i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy podjęli interwencję w tej sprawie, ustalili, że 15-latek był pod wpływem ponad promila alkoholu i zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. 
Fot. ilustracyjna Gdańsk: Pijany 15-latek spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia
Fot. ilustracyjna / pixabay.com

W poniedziałek wieczorem policjanci ruchu drogowego zostali powiadomieni, że przy ul. Międzygwiezdnej doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że 15-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierujący pojazdem marki Ligier Due podczas manewru cofania nie zachował szczególnej ostrożności, uderzył w zaparkowaną toyotę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Świadkiem tej sytuacji był właściciel uszkodzonej toyoty, który wsiadł do auta, pojechał za sprawcą kolizji, zajechał mu drogę i o wszystkim poinformował policjantów.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, sprawdzili trzeźwość 15-latka z powiatu kartuskiego. Badanie alkomatem wykazało, że był on pod wpływem ponad promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali pijanemu kierowcy prawo jazdy kategorii AM i przekazali małoletniego pod opiekę ojca. 15-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe