Doradca ukraińskiego MSW: Szojgu miał atak serca

Już od około dwóch tygodni w telewizji i na publicznych wydarzeniach nie ma ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu i szefa sztabu generalnego rosyjskiej armii Walerija Gierasimowa – zwrócił uwagę w środę doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.
Siergiej Szojgu Doradca ukraińskiego MSW: Szojgu miał atak serca
Siergiej Szojgu / Wikipedia CC BY 4,0 Mil.ru

„Ciekawy informacyjny niuans. Już od prawie dwóch tygodni w telewizji federalnej Rosji i na publicznych protokolarnych wydarzeniach nie ma dwóch kluczowych postaci bloku siłowego Rosji – ministra Szojgu i szefa sztabu Gierasimowa” – napisał Podolak w Telegramie.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu z powodu Ukrainy ma inne obowiązki. Nie ma teraz czasu na działalność medialną – przekazał w czwartek przedstawiciel Kremla, pytany o to, dlaczego rosyjski szef MON ostatni raz był widziany publicznie 11 marca.

- Szojgu miał atak serca. Dlatego od połowy marca nie pojawił się publicznie. Szojgu doznał ataku serca po ciężkiej reprymendzie Putina nt. całkowitego niepowodzenia inwazji na Ukrainę. Obecnie przechodzi rehabilitację w Głównym Wojskowym Szpitalu Klinicznym im. N. N. Burdenki. Nie byłoby źle, gdyby umarł.

- pisze doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe