Zbigniew Stonoga zażyczył sobie od Służby Więziennej muszli klozetowej z wizerunkiem Ziobry i automatu do…

Dziennikarz portalu Salon24.pl Marcin Dobski opublikował w mediach społecznościowych dokument, który jest odpowiedzią Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce na skargę wysłaną przez Zbigniewa Stonogę.
Zbigniew Stonoga Zbigniew Stonoga zażyczył sobie od Służby Więziennej muszli klozetowej z wizerunkiem Ziobry i automatu do…
Zbigniew Stonoga / fot. YouTube

„Zbigniew Stonoga chciał od dyrekcji aresztu na Białołęce muszlę klozetową z wizerunkiem Z. Ziobry i automat do masturbacji z logiem PiS” – pisze na Twitterze dziennikarz portalu Salon24.pl Marcin Dobski i publikuje dokument, który jest odpowiedzią Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce na skargę wysłaną przez Stonogę.

Dyrekcja nie przychyliła się do próśb osadzonego.

Oskarżony o blisko 200 przestępstw

Przypomnijmy, że Zbigniew Stonoga jest oskarżony o popełnienie 186 różnego rodzaju przestępstw. W listopadzie serwis Onet informował, że są to m.in. wymuszenia czynności urzędowych, znieważenia funkcjonariusza publicznego, stosowania gróźb karalnych oraz zniesławienia i znieważenia prezydenta.

W przypadku skazania za więcej niż jedno przestępstwo grozi mu kara łączna, która nie może być wyższa niż 20 lat pozbawienia wolności – zaznacza serwis.

Prokuratura podaje, że w latach 2000-2020 w jego sprawie zapadło 28 wyroków skazujących. Był skazywany m.in. za oszustwa, znieważenia i zniesławienia, znieważenie osób publicznych, kierowanie gróźb karalnych, składanie fałszywych zeznań, fałszywe oskarżenie, fałszowanie dokumentów, przywłaszczenia, wymuszania zaniechania prawnej czynności służbowej groźbą lub przemocą, naruszenie miru domowego, publiczne nawoływanie do występku lub przestępstwa skarbowego oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe