„Pojawiła się oferta ze strony KE”. Nieoficjalnie: Zatwierdzenie polskiego KPO w kwietniu

Pojawiła się oferta ze strony KE, żeby w związku wizytą jej szefowej w Warszawie, zatwierdzić Krajowy Plan Odbudowy przedstawiony przez polski rząd – przekazała korespondentka rozgłośni RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon.
 „Pojawiła się oferta ze strony KE”. Nieoficjalnie: Zatwierdzenie polskiego KPO w kwietniu
/ fot. PAP/EPA/KENZO TRIBOUILLARD / POOL

Według informacji przekazanych przez dziennikarkę RMF FM, szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przyjedzie do Warszawy 9 kwietnia, aby uczestniczyć w konferencji darczyńców na rzecz uchodźców. Zdaniem źródła RMF FM w Komisji Europejskiej „byłaby to dobra okazja”, by przekazać, że polski KPO został zatwierdzony.

Borginon cytuje także inne źródło w KE, które twierdzi, że „Ursula von der Leyen już dawno zdecydowała, że osobiście za każdym razem przekazuje zatwierdzony KPO danego kraju w jego stolicy”. Dodaje jednak, że sprawa likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN musi być zapisana w tekście KPO, jako tzw. kamień milowy, który jest warunkiem do wypłaty pierwszej transzy pieniędzy. Przypomnijmy, że w Sejmie trwają prace nad kilkoma projektami zakładającymi likwidację Izby.

– Zatwierdzenie polskiego Krajowego Planu Odbudowy 9 kwietnia nie jest pewne w 100 proc. (…) Na żadne dalsze ustępstwa nie pójdziemy – mówi z kolei korespondentce RMF FM polski dyplomata.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe