Propagandysta Kremla zaatakował Polskę. „Można im przypomnieć słowa towarzysza Stalina” [WIDEO]

– Jeśli myślicie, że się zatrzymamy na Ukrainie, zastanówcie się trzysta razy! Uświadomcie sobie, że Ukraina to tylko krok na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – grzmiał niedawno w rosyjskiej telewizji Władimir Sołowiew. Teraz znów szokuje.
 Propagandysta Kremla zaatakował Polskę. „Można im przypomnieć słowa towarzysza Stalina” [WIDEO]
/ fot. Twitter

59-letni Władimir Sołowiew to gwiazdor prokremlowskiej telewizji i ulubieniec rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Propagandysta niejednokrotnie straszył Europę inwazją rosyjskich wojsk. W jednym z programów groził wprost sąsiadom Ukrainy: – Jeśli myślicie, że się zatrzymamy na Ukrainie, zastanówcie się trzysta razy! Uświadomcie sobie, że Ukraina to tylko krok na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Sołowiew cytuje Stalina

Kremlowski propagandysta w jednym z ostatnich programów odniósł się także do kontrowersyjnych słów polskiego generała Waldemara Skrzypczaka, który na łamach programu „Ekspres Biedrzyckiej” stwierdził, że Obwód Kaliningradzki znajduje się pod rosyjską okupacją i Polska powinna się o niego upomnieć.

To jakiś wioskowy głupek? (...) Niech lepiej nie pyskują. Można im przypomnieć słowa towarzysza Stalina, który na pytanie, po co mu Lwów, który nigdy nie był częścią imperium rosyjskiego, odparł, że Warszawa to była częścią tego imperium – powiedział Sołowiew.

Zaatakował także minister klimatu i środowiska Annę Moskwę. Jego zdaniem powinna zmienić nazwisko na „Waszyngtonka”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe