Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego: Federacja Rosyjska upadnie

Gdy Federacja Rosyjska upadnie, Japonia otrzyma kontrolę nad czterema wyspami z archipelagu Wysp Kurylskich – twierdzi sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow.
Władimir Putin  Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego: Federacja Rosyjska upadnie
Władimir Putin / fot. Flickr / haberlernet NET / Public Domain

 

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow stwierdził w piątek, że „gdy Federacja Rosyjska upadnie”, to Japonia otrzyma kontrolę nad czterema wyspami Łańcucha Kurylskiego, „i to na pewno się stanie”. Warto podkreślić, że spór o wyspy z archipelagu Wysp Kurylskich trwa od zakończenia II wojny światowej, a ostatnio Japonia, po 19 latach, wróciła do mówienia o „nielegalnej okupacji” tych terenów przez Rosjan.

Daniłow dodał również, że „jeśli Polska zechce, to będzie mogła wziąć sobie Kaliningrad”. Zdaniem sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony rosyjski prezydent nie rezygnuje z zamiarów zniszczenia Ukrainy, a jedynie przegrupowuje swoje wojska, aby później znów zaatakować.

Oni potrzebują zwycięstw. Mają święty dzień 9 maja. Putin stawia sobie za zadanie zakończenie tej wojny paradą. Przed nami jeszcze wiele bitew. Nie wolno nam się rozluźniać. Sytuacja nie jest tak wesoła, jak byśmy tego chcieli – powiedział.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe