"Stracił kontakt z bazą". Po ostatniej okładce po Tomaszu Lisie "jedzie" nawet Bart Staszewski [FOTO]

Należąca do koncernu Ringier Axel Springer polska wersja Newsweeka, której redaktorem naczelnym jest Tomasz Lis, znana jest z obsesyjnej nienawiści do rządzących. Tym razem jednak wykroczyli chyba nawet poza tę obsesję.
Psychicznie chory, psychiatra
Psychicznie chory, psychiatra / Pixabay.com

"Nowy pan prezydenta" 

- głosi hasło na najnowszej okładce "Newsweeka", a grafika jest fotomontażem przedstawiającym wielkiego Joe Bidena prowadzącego za rękę małego Andrzeja Dudę z balonikiem w barwach amerykańskiej flagi. 

Trudno nie odnieść wrażenia, że okładka jest w równym stopniu antyamerykańska, co uderzająca w Prezydenta RP. I to w stylistyce kremlowskiej propagandy.

- Świetna okładka… w dobie wojny dla rosyjskiej propagandy. W sam raz na uderzanie do Polaków, że jesteśmy pachołkiem USA lub też takie przedstawianie Rosjanom.

- komentuje Jan Wójcik, komentator portalu zajmującego się geopolityką "Układ Sił"

- Zakładam, że nawet Rosjanie by czegoś takiego nie wymyślili. Tomasz Lis takimi wstawkami wydanie przyczynia sie do wsparcia Rosyjskiej propagandy pod tytułem : Polską rządzi agresywne USA. Co za plemienny idiotyzm

- komentuje Krystian Głuch, członek zarządu warszawskiej Lewicy

- Jeśli nowa okładka Newsweeka to prawda to znaczy, że Tomasz Lis totalnie stracił kontakt z bazą i powinien przejść na emeryturę.

- pisze Bart Staszewski, aktywista LGBT za którego sprawą upowszechnił się fake news na temat "stref wolnych od LGBT" w Polsce, nawiasem mówiąc sam brutalnie uderzający w polskie służby i żołnierzy.

- Antyamerykańska narracja w RASP. Okładka, jakby ją Gerhard Schröder osobiście stworzył.

- komentuje Samuel Pereira

- .@lis_tomasz, czy mam rozumieć, że przyjęliście w redakcji @NewsweekPolska linię walki z amerykańskim imperializmem? Okładka i headline są jak wyjęte żywcem z sowieckiej propagandy.

- pisze była rzecznik SLD Anna Maria Żukowska

- Newsweek uderza w relacje Polska-USA. Weszli już ten poziom. Czytam, że Lis to kretyn, pajac, siano w głowie. Nie. Lis to w tym momencie największy aktyw medialny Moskwy w Polsce. Newsweek to kremlowskie szambo. Należy ich traktować jak RussiaToday. To nie głupota, to sk#rwienie.

- pisze Dawid Wildstein

- Co to jest!?

- pyta dziennikarka TVN Anna Kalczyńska


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe