Minister Czarnek: Jeśli Rosji natychmiast nie wyrzucimy z ONZ, to nie ma ONZ

- Rosja, dokonuje mordów na Ukrainie na skalę porównywalną z Rzezią Woli, czy ze Srebrnicą na Bałkanach - mówił w rozmowie z Telewizją Republika, minister edukacji i szkolnictwa wyższego, Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek Minister Czarnek: Jeśli Rosji natychmiast nie wyrzucimy z ONZ, to nie ma ONZ
Przemysław Czarnek / YouTube/Polsat News

Minister mówił na antenie Telewizji Republika o kwestii pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców masakr na cywilach na Ukrainie.

Podobno mamy prawo międzynarodowe publiczne, na mocy którego można byłoby ścigać zbrodnie. (…) Jak ono działa, to państwo widzicie. Członek stały Rady Bezpieczeństwa ONZ - Rosja, dokonuje mordów na skalę porównywalną z Rzezią Woli w czasie Powstania Warszawskiego, ze Srebrnicą na Bałkanach.

- mówił Przemysław Czranek.

Minister edukacji krytykował też Zachód i zachodnich polityków.

Natomiast pytanie, czy stać jest na to Zachód; czy Zachód ocknie się i zobaczy, że tolerowanie zła, to jest tak naprawdę hodowanie potwora. Politycy Zachodu - Niemcy, Francuzi, Austriacy, Włosi są przeżarci korupcją. Putin ich skorumpował. Kupił byłych polityków, kanclerzy, ministrów spraw zagranicznych, premierów. Pozatrudniał ich za gigantyczne pieniądze w swoich firmach, które zajmują się sprzedażą surowców

- przekonywał Czaranek.

Minister mówił też o braku rozliczenia z komunizmem po II Wojnie Światowej i o konsekwencjach, które trzeba dzisiaj podjąć.

O ile rozliczono - i słusznie - niemieckich nazistów, o tyle z wielką pobłażliwością, od samego początku, podchodziło się do komunistów. Zbrodnia nieukarana spowodowała rozlew, który widzimy dziś na Ukrainie.  Jeśli Rosji natychmiast nie wyrzucimy z ONZ, to nie ma ONZ.

- mówił Przemysław Czranek.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe