"Najpierw przesłuchaj, potem zastrzel". Niemiecki "Spiegel" publikuje szokujące rozmowy Rosjan ws. zbrodni w Buczy

Według informacji portalu SPIEGEL Federalna Służba Wywiadu (BND) przechwyciła wiadomości radiowe rosyjskich wojskowych, w których przyznają się do zabójstwa cywilów w Buczy.
Miejsce mordy cywilów w Buczy
Miejsce mordy cywilów w Buczy / PAP/Główna Dyrekcja Policji Narodowej w Kijowie

Według informacji portalu SPIEGEL niemiecki wywiad poinformował w środę odpowiednie służby parlamentarne w Berlinie o swoich ustaleniach. "Nagrania z podsłuchów najwyraźniej całkowicie unieważniają rosyjskie zaprzeczenia".

"Mają to być wiadomości radiowe odpowiadające lokalizacji ciał znalezionych wzdłuż głównej drogi. Na przykład w jednym z komunikatów radiowych żołnierz miał opisać innemu, że on i jego koledzy zastrzelili osobę na rowerze. Zdjęcie zwłok człowieka z rowerem obiegło cały świat"

- czytamy na portalu.

Najemnicy z "Grupy Wagnera"

W innym przekazie radiowym mężczyzna mówi: najpierw przesłuchaj żołnierzy, a potem ich zastrzel.

Z materiałów wynika również, że w okrucieństwa zaangażowani byli członkowie rosyjskich oddziałów najemnych, takich jak "Grupa Wagnera".

Według materiałów BND nie były to ani przypadkowe działania, ani działania pojedynczych żołnierzy, którzy wymknęli się spod kontroli. Wynika z nich, że żołnierze mówili o okrucieństwach tak, jakby opowiadali o swoim codziennym życiu - pisze SPIEGEL.

Zobacz też: Sejm: Poseł PiS nie przebierał w słowach: „Należy dać mu w pysk, (…) gnida!” [WIDEO]

Zobacz też: Politico: W walce z Putinem, Senat USA wskrzesza ustawę, która pomogła pokonać Hitlera

Po wycofaniu rosyjskich sił wojskowych w weekend w Buczy odkryto masowy grób i dziesiątki ciał cywilów leżących na ulicach. Ręce niektórych z nich były związane, na innych ciałach widać było ślady tortur - przypomina w czwartek portal. Rosyjski rząd stanowczo zaprzeczył, jakoby rosyjskie siły zbrojne były odpowiedzialne za te zbrodnie wojenne.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe