Media: Rosja. Szef departamentu FSB w areszcie śledczym

Portal Wirtualna Polska, powołując się na ukraiński serwis informacyjny, podał do wiadomości, że jeden z byłych szefów FSB znalazł się z areszcie śledczym z podejrzeniem o zdradę.
 Media: Rosja. Szef departamentu FSB w areszcie śledczym
/ pixabay.com/Ichigo121212

Według portalu Ukraińska Prawda, którym posiłkuje się WP, a który powołuje się z kolei na dziennikarza Andrieja Sołdatowa, specjalizującego się w temacie rosyjskich służb specjalnych, były szef departamentu wywiadu zagranicznego FSB Siergiej Biesiada przeniesiony został z aresztu domowego do aresztu śledczego w Lefrotowie. Biesiada w areszcie domowym miał przebywać wcześniej z powodu porażek rosyjskiej armii na Ukrainie. Informowały o tym m.in. media brytyjskie.

Ukraiński serwis podaje, że sprawą Biesiady zajmuje się obecnie Główny Wojskowy Departament Śledczy IC. Były szef służb ma być podejrzewany o zdradę.

Według brytyjskich mediów, które w marcu informowały o zatrzymaniu Biesiady w areszcie domowym, cała sprawa ma być powodowana gniewem prezydenta Federacji Rosyjskiej z powodu klęski Rosji na Ukrainie.

Z informacji przekazanych przez Sołdatowa wynikać ma również, że Biesiada ma przebywać w areszcie pod innym nazwiskiem z formalnym oskarżeniem o defraudację środków służbowych. Ukraińska Prawda podaje także, że Moskwa podejrzewać ma Biesiadę o współpracę z CIA.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe