Le Pen chce „zbliżenia NATO z Rosją” po zakończeniu wojny na Ukrainie

Szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen zmierzy się w przyszłym tygodniu w drugiej turze wyborów prezydenckich z urzędującym Emmanuelem Macronem. Le Pen w pierwszej turze zdobyła 23,15 proc. głosów, zaś prezydent Francji 27,85 proc. wyborców.
W środę podczas konferencji w Paryżu Le Pen zapowiedziała, że po zakończeniu wojny na Ukrainie zaproponuje zbliżenie stosunków między NATO a Rosją. Oświadczyła również, że chce, by Francja opuściła główne zintegrowane dowództwo NATO na zasadach, na jakich była w latach 1966–2009.
– Wypuszczę zintegrowane dowództwo, ale nie zrezygnuję z artykułu 5. o wzajemnej ochronie między członkami Sojuszu Atlantyckiego – zapowiedziała i dodała, że „nie odda francuskich wojsk ani pod zintegrowane dowództwo NATO, ani pod przyszłe dowództwo europejskie”.