Kadyrowcy masowo porywają Ukraińców w Rosji. Powód szokuje

Jak podaje felietonista portalu Tysol.pl i publicysta portalu polskatimes.pl Grzegorz Kuczyński za ukraińskim serwisem Guildhall, ludzie Ramzana Kadyrowa mieli otrzymać od rosyjskich władz rozkaz masowego porywania Ukraińców mieszkających w Rosji.
SERGEY DOLZHENKO  Kadyrowcy masowo porywają Ukraińców w Rosji. Powód szokuje
SERGEY DOLZHENKO / PAP/EPA

Cytowany przez Grzegorza Kuczyńskiego na łamach portalu polskatimes.pl ukraiński serwis Guildhall powołując się na źródło w rosyjskiej opozycji podaje, że porwani Ukraińcy mają być wykorzystywani do prowadzenia prowokacji na terenie Federacji Rosyjskiej, co miałoby stać się przyczynkiem do uzasadnienia powszechnej mobilizacji w Rosji. 

Portal Guildhall twierdzi, że od początku marca, w Rosji zostało porwanych co najmniej 400 Ukraińców. 

Porwania są dokonywane w celu wykorzystania tych ludzi w przyszłych prowokacjach na terytorium Rosji. Porwanych Ukraińców planuje się przedstawiać jako agentów i sabotażystów ukraińskich służb specjalnych, którzy przeniknęli na terytorium Rosji rzekomo w celu dokonania aktów terrorystycznych. 

- podaje cytowane przez portal polstatimes.pl za serwisem Guildhall źródło w rosyjskiej opozycji.

W opinii rosyjskiego źródła, porwani Ukraińcy mieliby być prezentowani jako członkowie grup neonazistowskich, którzy rzekomo planowali popełnić lub popełnili akt terroryzmu na terytorium Rosji.

Operacja ta miałaby uzasadnić w oczach rosyjskiej opinii publicznej konieczność powszechnej mobilizacji, jak również uzasadnić propagandowo konieczność prowadzenia inwazji na Ukrainę.

 

 

cwp/polskatimes.pl


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe