„Jak tak dalej pójdzie, to w Niemczech koalicja wyleci w powietrze”

Olaf Scholz znajduje się w ogniu krytyki, zarówno ze strony niemieckich mediów, jak i opozycyjnych polityków. Czym może zaowocować kryzys wizerunkowy kanclerza Niemiec?
Olaf Scholz „Jak tak dalej pójdzie, to w Niemczech koalicja wyleci w powietrze”
Olaf Scholz / EPA/CLEMENS BILAN / POOL Dostawca: PAP/EPA.

- Jak tak dalej pójdzie to w Niemczech koalicja wyleci w powietrze i dojdzie do podmiany kanclerza w trakcie kadencji. SPD zostanie zamieniona na CDU a Olaf Scholz na Friedricha Merza.

- uważa korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz.

 

Kłopoty Scholza

Scholz jest ostro krytykowany za niewystarczającą, bądż też zupełny brak rewizji polityki Niemiec wobec Rosji nawet wobec brutalnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej kanclerz Olaf Scholz tłumaczył, dlaczego Niemcy będą nadal wstrzymywać się z dostawami ciężkiej broni dla Ukrainy, jednak kilka powodów podanych przez szefa rządu nie odpowiada prawdzie – pisze w środę „Die Welt”.

Scholz stwierdził, że już od początku rosyjskiej inwazji Niemcy „podjęły zdecydowane działania” i dostarczały Ukrainie broń. „Wielu w Europie poszło za naszym przykładem” – dodał.

Jak wskazuje „Die Welt”, nie może jednak w tym przypadku być mowy o „wiodącej roli Niemiec”. Scholz po raz pierwszy poinformował o chęci dostarczania broni Ukrainie za pośrednictwem Twittera 26 lutego. Tego dnia Belgia, Czechy i USA zapowiedziały już dostarczenie Ukrainie ręcznych wyrzutni rakiet.

„Ukraińcy są zbyt głupi, żeby używać niemieckiej broni”. Niemieccy dziennikarze zdegustowani konferencją Olafa Scholza


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe