[wideo] Michał Kamiński: „Po co budować CPK, skoro Rosjanie mogą go wysłać w kosmos?”

– Chciałem podzielić się pewną refleksją, która dotarła do mnie niedawno z całą brutalnością, podczas niedawnej wizyty w Ukrainie – mówił wicemarszałek Senatu Michał Kamiński podczas zorganizowanej przez siebie konferencji dot. flagowej inwestycji rządu Zjednoczonej Prawicy.
Michał Kamiński [wideo] Michał Kamiński: „Po co budować CPK, skoro Rosjanie mogą go wysłać w kosmos?”
Michał Kamiński / screen YT - Onet News

CPK: dla Polaków czy przeciw Polakom? Koszty i zagrożenia megaprojektu” – to tytuł konferencji zorganizowanej w Senacie przez Michała Kamińskiego. Polityk nie ukrywa, że nie jest zwolennikiem realizowanego przez rząd projektu. 

– Chciałem podzielić się pewną refleksją, która dotarła do mnie niedawno z całą brutalnością, podczas niedawnej wizyty w Ukrainie. (…) Te obrazy zniszczeń, których dokonała armia rosyjska na infrastrukturze państwa ukraińskiego… Jak jeździłem po tych zgliszczach pod Kijowem, myślałem o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Myślałem, że jeżeli dziś ktoś jest polskim patriotą, to najpierw musi wydawać pieniądze na obronę przeciwlotniczą, a później na infrastrukturę. Bo co z tego, że zbudujemy najdroższą infrastrukturę, jeżeli nie będziemy mieli kopuły, która będzie tej infrastruktury bronić? – zastanawiał się Kamiński.

– Dzisiaj, gdy rząd widzi, że brakuje pieniędzy prawie na wszystko, (…) dzisiaj obrona [wojskowa – przyp. red.] zaczyna mieć bardzo elementarny charakter. To nie jest coś, o czym czytamy w gazetach, tylko coś, co dotyczy naszego życia. Czy w ramach tego kryzysu, który nas dotknął z jednej strony, a z drugiej strony w ramach zagrożeń, które przed nami stoją, warto jest wydawać setki miliardów złotych na port lotniczy, którego nie będziemy w stanie obronić i Rosjanie te setki miliardów złotych będą mogli w pięć minut posłać w kosmos? – pytał Kamiński.

– To pytania, które stoją dzisiaj przed Polską, a odpowiedzią na nie nie mogą być nagrody za Nowy Ład i nagrody dla pracowników cyrku w budowie, czyli zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego – podsumował wicemarszałek Senatu.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe