„Co po Putinie?”. Nieoficjalnie: Zmiana nastrojów rosyjskich elit

Oligarchowie i ministrowie są niezadowoleni z faktu, że prezydent rozpoczął wojnę, nie myśląc o skali sankcji – nie można normalnie żyć. Z kolei zwolennicy inwazji nie są zadowoleni z tempa „operacji specjalnej”. Uważają, że można działać bardziej zdecydowanie – twierdzi anonimowe źródło niezależnego rosyjskiego portalu Meduza.
Władimir Putin „Co po Putinie?”. Nieoficjalnie: Zmiana nastrojów rosyjskich elit
Władimir Putin / fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK

Rosyjski niezależny serwis Meduza twierdzi, że „trzy miesiące po rozpoczęciu inwazji ponownie dominuje pesymizm w ocenie tego, co się dzieje”. Podkreślono jednak, że Kreml wciąż nie widzi realnego scenariusza, w którym mógłby zakończyć walki w Ukrainie i utrzymać swoje poparcie.
Anonimowy rozmówca portalu twierdzi, że „prawdopodobnie nie ma ludzi zadowolonych z działań Władimira Putina”.

Oligarchowie i ministrowie są niezadowoleni z faktu, że prezydent rozpoczął wojnę, nie myśląc o skali sankcji – nie można normalnie żyć. Z kolei zwolennicy inwazji nie są zadowoleni z tempa „operacji specjalnej”. Uważają, że można działać bardziej zdecydowanie – dodaje.

Zapytany o to, co będzie „po Putinie” odpowiada, że „nie chodzi o obalenie go w tym momencie i przygotowanie spisku, ale istnieje zrozumienie lub życzenie, że w dającej się przewidzieć przyszłości nie będzie on zarządzał państwem”.

Portal Meduza twierdzi, że kandydatami, którzy mogliby zastąpić Putina są: mer Moskwy Siergiej Sobianin, były prezydent i wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew oraz Siergiej Kirijenka– były premier i szef Rosatomu, obecnie pierwszy zastępca sztabu prezydenta Rosji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe