"Imperium prosi o pomoc. To akt dużej desperacji ze strony Moskwy"

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow zwrócił się do przedstawicieli państw zrzeszonych w Unii Afrykańskiej o pomoc. - Wzywamy naszych przyjaciół, by domagali się od Zachodu zniesienia sankcji na Rosję - apelował Ławrow. Zdaniem profesora Włodzimierza Marciniaka, byłego ambasadora Polski w Moskwie, jest to "akt dużej desperacji" ze strony władz na Kremlu.
Kreml, cerkiew św. Bazyla
Kreml, cerkiew św. Bazyla / Pixabay.com

Szef rosyjskiego MSZ wezwał Unię Afrykańską, aby domagała się od Zachodu zniesienia sankcji na Rosję. 

- Wzywamy naszych przyjaciół, Unię Afrykańską, aby uporczywie domagali się od Zachodu zniesienia nielegalnych sankcji, które uderzają w infrastrukturę transportową niezbędną dla światowego handlu, co stwarza ryzyko przede wszystkim dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji - mówił Ławrow cytowany przez rosyjską agencję informacyjną TASS. 

Słowa Ławrowa skomentował na antenie "Wirtualnej Polski" były ambasador Polski w Moskwie, prof. Włodzimierz Marciniak.

- To bardzo pomyślna wiadomość. To znaczy, że Rosja ma kłopoty. To akt dużej desperacji ze strony Moskwy. Jeśli imperium prosi o pomoc, to znaczy, że ma ogromne problemy - stwierdził dyplomata. Profesor przypomniał, że Rosja nieformalnymi kanałami zwróciła się niedawno po pomoc do polityków uznawanych za "rozumiejących Putina" i efekty tych próśb są już widoczne.

- Jest plan pokojowy rządu włoskiego, a także prezydenta Macrona i kanclerza Niemiec. To wszystko oznacza, że Rosja jest w ogromnych tarapatach - podkreślił profesor Marciniak.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe