Tusk: „To będzie jedna z moich pierwszych decyzji”. Chodzi o LGBT

– Władzę i odpowiedzialność za Polskę jestem gotów przyjąć choćby dzisiaj; nie zawahałbym się nawet chwili – zadeklarował w piątek w TVN24 lider PO Donald Tusk. Dodał, że wrócił do polskiej polityki nie dlatego, że jest świetnie, ale dlatego, że sytuacja jest bardzo trudna. Polityk zabrał też głos w sprawie osób LGBT.
 Tusk: „To będzie jedna z moich pierwszych decyzji”. Chodzi o LGBT
/ PAP/EPA/Sem van der Wal

Zdaniem Tuska w Polsce „mamy dzisiaj bardzo poważny problem” i warto podejmować działania, które rozwiązują problemy bezpieczeństwa czy finansów rodzinnych.

– Nazwijmy rzecz po imieniu, gdyby to Platforma Obywatelska rządziła w tych latach, to żaden z tych problemów, które dzisiaj trzeba rozwiązywać, by nie zaistniał, czy mówimy o inflacji, czy o wymiarze sprawiedliwości, czy o relacjach z Unią Europejską. To wszystko byłoby na zupełnie innym poziomie

– przekonywał w piątek w TVN24 lider PO Donald Tusk.

– Władzę i odpowiedzialność za Polskę ja jestem gotów przyjąć choćby dzisiaj; nawet chwili bym się nie zawahał

– zadeklarował Tusk.

Dodał, że wie, iż sytuacja jest bardzo trudna, ale właśnie dlatego wrócił do kraju i zajął się na nowo PO i pracą w Polsce, „bo sytuacja jest tak fatalna, a nie dlatego, że jest świetnie”.

Tusk o środowiskach LGBT

Donald Tusk został zapytany, czy nie żałuje, że jako premier nie zrobił więcej dla środowisk LGBT. Odpowiedział, że w tej sprawie nie ma sobie nic do zarzucenia. 

– Ja już o tym mówiłem po powrocie do Polski. Jedną z moich pierwszych decyzji będzie legalizacja związków partnerskich. To, że nie kojarzę się ludziom tym najbardziej zaangażowanym z awangardą ruchu na rzecz LGBT, to prawda. Jestem człowiekiem środka

– ocenił.

Mam nadzieję, że większość na rzecz legalizacji związków będzie i że to przestało być tematem budzącym emocje

– podkreślił.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe