Niemiecka profesor, członek grupy ds. polityki europejskiej Światowego Forum Ekonomicznego, uważa, że... Ukrainę trzeba spacyfikować

Niemiecka profesor uniwersytecka namawia do pacyfikacji Ukrainy i mówi, że Ukraina musi oddać terytoria oraz pozostać neutralna. Tego można było się spodziewać od niemieckiego profesora nauk politycznych na początku lat 40. ubiegłego wieku, ale nie dzisiaj – napisał na Twitterze ekspert ds. Europy Wschodniej Sergej Sumlenny.
 Niemiecka profesor, członek grupy ds. polityki europejskiej Światowego Forum Ekonomicznego, uważa, że... Ukrainę trzeba spacyfikować
/ fot. Twitter

Sumlenny dołączył tweeta politolog Ulrike Guerot z Uniwersytetu w Bonn, która w kontekście dyskusji, w jakiej brała udział w telewizji BILD napisała: "Ukraina musi zostać spacyfikowana i otrzymać europejską przyszłość w ramach europejskiej architektury bezpieczeństwa! Dziękuję za interesującą dyskusję".

"Parlament studencki w Bonn nie aprobuje wypowiedzi politolog Ulrike Guerot na temat wojny na Ukrainie. Odmawia ona temu krajowi prawa do samostanowienia i w ten sposób szkodzi reputacji Uniwersytetu w Bonn" – poinformował w piątek portal gazety "General Anzeiger".

Parlament studencki Uniwersytetu w Bonn chce wezwać Guerot do zaprzestania wypowiadania się na temat wojny na Ukrainie w sposób, w jaki uczyniła to 3 maja w programie "Viertel vor Acht" w telewizji BILD. Jak powiedział "GA" rzecznik grupy uniwersyteckiej Juso Fabian Albrecht, składający się z siedmiu grup parlament, przyjął jednogłośnie wniosek w tej sprawie.

W uzasadnieniu czytamy m.in., że Guerot zacytowała Cycerona, który powiedział, że najbardziej niesprawiedliwy pokój jest lepszy od najbardziej sprawiedliwej wojny. "Tym oświadczeniem odmawia ona Ukrainie prawa do samostanowienia zgodnie z prawem międzynarodowym i sugeruje, że Ukraina musi się poddać" – napisano.

"Nieuzasadnione" wypowiedzi profesor są chronione wolnością przekonań, ale nie przystoją pracownikowi Katedry Polityki Europejskiej i naruszają reputację uczelni – napisano dalej. W związku z tym we wniosku wezwano Guerot do powstrzymania się od takich wypowiedzi.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe