[video] French Open: Wielkie słowa Igi Świątek nt. Ukrainy. Dostała takie owacje, że nie mogła kontynuować mowy

"Dziękuję, że jesteście, świetnie jest widzieć tyle polskich flag" - powiedziała Iga Świątek w wystąpieniu na korcie tuż po wygranej z Cori Gauff 6:1, 6:3 w finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open.
 [video] French Open: Wielkie słowa Igi Świątek nt. Ukrainy. Dostała takie owacje, że nie mogła kontynuować mowy
/ screen video Twitter

21-letnia Polka pocieszała swoją amerykańską rywalkę i choć namawiała ją to powstrzymania łez, to jej samej to się nie udało.

Świątek podziękowała całemu swojemu sztabowi, ojcu Tomaszowi, bo "bez niego nie byłoby jej na świecie", oraz kibicom, zwłaszcza z Polski.

"Dziękuję, że jesteście, dziękuję, że mogę liczyć na wasze wsparcie, zwłaszcza w tych trudnych momentach. Świetnie jest widzieć tyle polskich flag" - powiedziała.

W jej wystąpieniu nie zabrakło też wątku ukraińskiego.

"Bądźcie silni, niestety wojna wciąż trwa" - zwróciła się do Ukraińców i dodała: "Od mojej podobnej przemowy w Dausze za każdym razem mam nadzieję, że sytuacja się poprawi, że będzie lepiej. Staram się wspierać Ukrainę przy każdej okazji". Jej słowa kibice przyjęli takimi owacjami, że zawodniczka w pewnym momencie nie mogła kontynuować mowy.

 

 

Liderka światowego rankingu w ciągu 68 minut pokonała w finale 18-letnią Amerykankę Cori Gauff 6:1, 6:3 i po raz drugi wygrała paryską imprezę; poprzednio w 2020 roku.

Jedną z pierwszych osób, które złożyły jej gratulacje był obecny na trybunach Robert Lewandowski.(PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe