Jacek Saryusz-Wolski: Nie damy się wypchnąć z z UE jak Wielka Brytania

Nie damy się wypchnąć z Unii Europejskiej jak Wielka Brytania, ponieważ oznaczałoby to geopolityczną degradację Polski – pisze na Twitterze europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
Jacek Saryusz-Wolski  Jacek Saryusz-Wolski: Nie damy się wypchnąć z z UE jak Wielka Brytania
Jacek Saryusz-Wolski / fot. Wikipedia CC BY 2,0 EPP

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję wzywającą Radę Europejską do rozpoczęcia procesu rewizji traktatów unijnych i przyznania PE m.in. prawa inicjatywy ustawodawczej, a także do wprowadzenia głosowania większościowego w Radzie UE. Oprócz tego posłowie domagają się rozszerzenia uprawnień Unii na takie sfery jak ochrona zdrowia, energetyka, obronność oraz polityka społeczna i gospodarcza. Chcą też, by Parlament Europejski miał prawo do inicjowania, zmieniania lub cofania przepisów oraz by otrzymał pełnię praw jako współprawodawca w zakresie budżetu UE.

Pretekstem do uchwalenia rezolucji było zakończenie 9 maja Konferencji w sprawie przyszłości Europy - serii debat i dyskusji prowadzonych ze społeczeństwem obywatelskim na temat wyzwań i priorytetów UE.

Do całej sytuacji odniósł się na Twitterze europoseł PiS, który stwierdził, że Polska „nie da się wypchnąć z Unii Europejskiej jak Wielka Brytania, ponieważ oznaczałoby to geopolityczną degradację Polski”.

„Także: > koniec aspiracji unijnych Ukrainy > usunięcie przeszkód dla niemiecko-francuskiego i unijnego aliansu z Rosją > oraz wypchnięcia USA z Europy” – pisze polityk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe