Wizyta Macrona, Scholza i Draghiego w Kijowie. To zdjęcie mówi wszystko

Wymowne zdjęcie prezydenta Ukrainy z Emmanuelem Macronem. W sieci pojawił się dość uszczypliwy komentarz. O co chodzi?
  Wizyta Macrona, Scholza i Draghiego w Kijowie. To zdjęcie mówi wszystko

Dziś w Kijowie odbyła się wizyta przedstawicieli Włoch, Niemiec, Francji i Rumunii. Z tego wydarzenia nie zabrakło zdjęć, które w sieci mogą być interpretowane na wiele sposobów. Nie brak przy tym przede wszystkim nawiązań do bieżących wydarzeń dziejących się wokół sytuacji na terytorium Ukrainy.

Niektóre zdjęcia czasem wyrażają więcej niż tysiąc słów, a z kolei jeszcze inne pozostawiają spore możliwości w kontekście ich interpretacji. Tak jest choćby w przypadku zdjęcia prezydenta Francji Emmanuela Macrona z prezydentem Ukrainy Wołodomyrem Zełenskim.

Zdjęcie obu przywódców za pośrednictwem Twittera opublikował serwis NEXTA. Autorzy publikacji napisali:

Twoja twarz, kiedy przekonałeś Macrona, żeby nie dzwonił do Putina – napisał serwis NEXTA.

Jest to wyraźne nawiązanie do rozmów, które francuski prezydent prowadził z Władimirem Putinem. Postawa Emmanuela Macrona napotkała na swojej drodze wiele kontrowersji i również negatywne komentarze.

Wojna na Ukrainie

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad 100 dni. Od tego czasu Ukraińcy starają się stawiać zdecydowany opór względem atakujących sił rosyjskich. W mediach nie brak informacji o wstępnych założeniach Rosjan, które ostatecznie zakończyły się dotkliwym wizerunkowo niepowodzeniem. Mowa tu między innymi o planach sił Federacji Rosyjskiej, które miały zakładać zdobycie Kijowa w ciągu pierwszych godzin od rozpoczęcia inwazji.

Na ten moment trudno powiedzieć, kiedy konflikt na terytorium Ukrainy może się zakończyć. Wielu ekspertów zwraca uwagę, że rozmowy między Kijowem a Moskwą mogą być aktualnie poważnie utrudnione przede wszystkim przez rzeź w Buczy i wyraźne założenia strony ukraińskiej, która ma zamiar odzyskać zajmowane przez Rosjan ukraińskie terytoria.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe