„Tusk łże. Nie było żadnych ekspertyz”. Prezes NBP zapowiada pozew

– Departament prawny NBP przygotowuje pisma, aby pociągnąć do odpowiedzialności Tomasza Siemoniaka. W grę wchodzi groźba karalna i zamach na niezależność NBP – poinformował w piątek podczas konferencji prasowej szef NBP Adam Glapiński.
Prezes NBP Adam Glapiński „Tusk łże. Nie było żadnych ekspertyz”. Prezes NBP zapowiada pozew
Prezes NBP Adam Glapiński / fot. PAP/Radek Pietruszka

– Prezydent przekazał mi, że to, co powiedział Tusk na tym spotkaniu w Radomiu, to jest kłamstwo. Donald Tusk łże (…). Informuję, że departament prawny NBP przygotowuje pisma, by pociągnąć pana Siemoniaka do odpowiedzialności karnej. Wchodzi w grę groźba karalna i zamach na instytucję państwową – powiedział szef Narodowego Banku Polskiego.

Chodzi o słowa Donalda Tuska wypowiedziane podczas konwencji PO w Radomiu, kiedy to stwierdził, że wybór Adama Glapińskiego na prezesa NBP był nielegalny. Tomasz Siemoniak dzień później stwierdził, że gdy Platforma Obywatelska wygra wybory, prezes NBP zostanie wyprowadzony z siedziby.

– Nie będzie ani jednego dnia dłużej prezesem NBP i nie trzeba będzie ustawy. Nikt tego nie pamięta. Wiecie, że prawnicy zamówieni przez prezydenta Dudę napisali mu ekspertyzy, z których wynikało, że wybór na tę kadencję jest nielegalny. Wystarczyłaby dużo mniejsza wątpliwość, żeby gościa wyprowadzić z NBP-u, i ja to zrobię, ja to wam gwarantuję – mówił w sobotę Tusk.

Więcej informacji wkrótce.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe