Facebook i Instagram grożą zablokowaniem użytkowników z UE. I to już tego lata

Istnieje ryzyko, że Facebook i Instagram zostaną zamknięte tego lata w całej Unii Europejskiej. Wszystko przez konflikt unijnych i amerykańskich przepisów.
 Facebook i Instagram grożą zablokowaniem użytkowników z UE. I to już tego lata
/ pixabay.com

Irlandzka Komisja Ochrony Danych poinformowała swoich odpowiedników w Europie, że zablokuje właścicielowi Facebooka (Meta) wysyłanie danych użytkowników z Europy do USA

– podaje Politico. Decyzja irlandzkiego organu ma związek z polityką prywatności prowadzoną przez Facebooka.

Jeśli nowe transatlantyckie przepisy w sprawie przekazywania danych nie zostaną przyjęte i nie będziemy w stanie stosować dotychczasowych przepisów SCC lub polegać na innych alternatywnych sposobach przekazywania danych z Europy do Stanów Zjednoczonych, prawdopodobnie nie będziemy mogli oferować w Europie wielu naszych najważniejszych produktów i usług, w tym Facebooka i Instagrama

– informowała Meta w marcu bieżącego roku amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

UE i USA są w trakcie negocjowania nowej umowy dotyczącej transferu danych, która pozwoliłby firmom takim jak Meta na dalsze przesyłanie danych przez Atlantyk niezależnie od irlandzkiego nakazu. 

Rzecznik irlandzkiego urzędu ds. ochrony danych potwierdził, że projekt decyzji został wysłany do innych europejskich regulatorów prywatności, instytucje mają miesiąc na wniesienie swoich poprawek. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe