"Polska chce stworzyć poważną koalicję wojskową". Rosyjska propaganda w natarciu

Kolejny raz Kreml stara się przedstawiać RP, jako podżegacza wojennego. Tym razem "politolog" Aleksander Nosovich przekonuje, że Polska chce stworzyć "poważną koalicję wojskową przeciwko Rosji" - podkreślił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
/ zrzut ekranu z Twittera / Stanisław Żaryn / Pixabay.com

"Rosyjska propaganda kontynuuje operację dezinformacyjną wymierzoną w Polskę. Kolejny raz Kreml stara się przedstawiać RP, jako podżegacza wojennego"

- napisał w niedzielę na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

W serii wpisów Żaryn wskazał, że tym razem "+politolog+ Aleksander Nosovich przekonuje, że Polska chce stworzyć +poważną koalicję wojskową przeciwko Rosji+".

"Jednak, jak twierdzi propagandysta, wesprzeć Polskę chcą tylko kraje bałtyckie"

- dodał.

"W swoim wystąpieniu Nosovich wymieniał kolejne kraje, które +odmówiły Polsce+ zaangażowania w działania przeciwko Rosji. Jego tezy są szeroko komentowane przez rosyjską propagandę"

- przekazał Żaryn.

W jego ocenie działania Aleksandra Nosovicha realizują "operacje przeciwko Polsce w dwóch kluczowych obszarach". Jak zaznaczył "prezentują Polskę, jako kraj agresywny, który chce wciągnąć Zachód w wojnę z Rosją oraz insynuują, że Polska jest izolowana przez sojuszników, którzy odmawiają współpracy z RP".

"Nosovich jest propagandystą zaangażowanym trwale w działania propagandy Kremla przeciwko Polsce i innym krajom Zachodu"

- dodał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe