„Rosja i Białoruś są zainteresowane werbunkiem urzędników”. Łotewskie służby alarmują

Rosyjskie i białoruskie służby specjalne są zainteresowane werbunkiem łotewskich urzędników w regionach przygranicznych na wschodzie i w miejscach stacjonowania sił w ramach Wysuniętej Obecności NATO - podała agencja LETA, powołując się na Państwową Służbę Bezpieczeństwa (VDD) Łotwy.
 „Rosja i Białoruś są zainteresowane werbunkiem urzędników”. Łotewskie służby alarmują
/ fot. YouTube / NaTemat.pl

Jak zaznaczono, służby specjalne Rosji i Białorusi "od zawsze" są zainteresowane werbunkiem łotewskich przedstawicieli władz na poziomie państwowym i lokalnym, którzy posiadają informacje niejawne oraz informacje o Łotwie i jej krajach sojuszniczych.

Obecnie - jak przekazało VDD - służby są zainteresowane informacjami dotyczącymi działań Łotwy i sojuszników w odpowiedzi na rosyjski atak na Ukrainę. Wśród tych kroków zainteresowanie budzi wzrost potencjału militarnego na zewnętrznej granicy NATO.

"Służby specjalne nieprzyjacielskich krajów są też zainteresowane wszelkimi informacjami o przygranicznych regionach Łotwy, które mogłyby przydać się podczas odnowienia planów operacyjnych, jeśli sytuacja przerodzi się w szerszy konflikt militarny" - pisze LETA.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe