"Trzeba kochać nasz kraj, bo jest za co". Nie żyje Stanisław Sierawski - były żołnierz AK

Nie żyje płk Stanisław Sierawski – były żołnierz Armii Krajowej. Sierawski brał udział w powstaniu warszawskim. Wiadomość na temat śmierci pułkownika przekazała Fundacja "Nie zapomnij o nas, Powstańcach Warszawskich". Płk Sierawski zmarł w wieku 107 lat.
/ pixabay.com

Stanisław Sierawski urodził się 15 kwietnia 1915 roku w Olszewnicy Starej. W wieku zaledwie sześciu lat stracił swojego ojca. W roku 1939 był uczestnikiem kampanii wrześniowej, w trakcie której brał udział w obronie Modlina. Po kapitulacji dostał się do niewoli, z której został ostatecznie zwolniony 15 października 1939 roku. Następnie zasilił trafił do szeregów Armii Krajowej.

Nie żyje płk Stanisław Sierawski

- Wczoraj w wieku 107 lat zmarł płk Stanisław Sierawski "Stachurski", żołnierz września '39, był jednym z ostatnich żyjących obrońców Twierdzy Modlin, żołnierz AK, powstaniec warszawski. – Trzeba kochać ludzi. Trzeba kochać nasz kraj, bo jest za co. I trzeba mieć dużo przyjaciół – przekazywał młodzieży - poinformowała Fundacja  "Nie zapomnij o nas, Powstańcach Warszawskich".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe