"Pójdziemy aż do Warszawy". Rosyjska propagandystka grozi Polsce

Rosyjska agresja na terytorium Ukrainy trwa już prawie od pięciu miesięcy. W tym czasie prócz informacji z frontu docierają także groźby propagandowe pochodzące z rosyjskich mediów.

Prym w tej kwestii wiedzie Władimir Sołowjow, który zasłynął już z niejednej wypowiedzi uderzającej w zachód. Z kolei teraz głośny przekaz propagandowy padł z ust Olgi Skabajewnej, która w jednym z programów odniosła się do Polski.

Rosyjska propaganda grozi Polsce

Skabajewa jest prowadzącą programu "60 minut". To właśnie w jego trakcie stwierdziła, że jeżeli Stany Zjednoczone przekażą Ukrainę rakiety dalekiego zasięgu, to w odpowiedzi wojska rosyjskie dojdą "aż do Warszawy".

– Przypomnę słowa rosyjskiego prezydenta, które wypowiedział 24 lutego: "Chcieliście dekomunizacji? To ją dostaniecie". Początkowo chcieliśmy wyzwolić tylko Donbas spod jarzma "nazistów". Jednak po dostawach zachodniej broni - jeśli Amerykanie, broń Boże, dostarczą (Ukrainie - red.). rakiety o zasięgu 300 km - to nie możemy na tym poprzestać. Pójdziemy aż do Warszawy – groziła Skabajewa w rozmowie z politologiem Michaiłem Markełowem.

Wojna na Ukrainie

Konflikt na Ukrainie trwa od końca lutego. Od początku wojny nie brak opinii, że Rosji nie udało się zrealizować początkowego planu, który opierał się na zdobyciu najważniejszych celów już w trakcie pierwszych godzin po rozpoczęciu inwazji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe