Kolejny kraj zgodził się na przyjęcie Szwecji i Finlandii do NATO

Rząd Rumunii przyjął w środę projekt ustawy o ratyfikacji protokołów dotyczących członkostwa Finlandii i Szwecji w NATO - poinformowała agencja Agerpres przypominając, że zostały one podpisane przez władze Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli 5 lipca.
 Kolejny kraj zgodził się na przyjęcie Szwecji i Finlandii do NATO
/ wikimedia

“Ratyfikując te protokoły Rumunia wyraża zgodę, aby Finlandia i Szwecja stały się odpowiednio 31. i 32. krajem członkowskim Sojuszu Północnoatlantyckiego” - napisał w uzasadnieniu rząd kierowany przez premiera Nicolae Ciucę.

“Integracja tych państw, mocno zakorzenionych w wartościach wspólnoty euroatlantyckiej i posiadających znaczną zdolność do wzmacniania bezpieczeństwa Sojuszu, będzie cennym zyskiem strategicznym dla Sojuszu” - uzasadnił rząd Rumunii podczas środowego posiedzenia.

Zatwierdzony przez rząd projekt ustawy o przyjęciu obu państw nordyckich zostanie przedłożony rumuńskiemu parlamentowi do akceptacji w najbliższych tygodniach.

Agencja Agerpres przypomniała, że protokoły dotyczące akcesu nowych członków do NATO wejdą w życie po zakończeniu przez wszystkie państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego niezbędnych procedur prawnych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe