Burza po słowach Przemysława Czarnka. Minister wzywa "Super Express" do sprostowania

Minister Przemysław Czarnek miał rzekomo udzielić rady naszym rodakom: „Jedzcie mniej, kupujcie taniej". Polityk domaga się teraz wyjaśnień i sprostowania od „Super Expressu" zarzucając gazecie manipulację jego wypowiedzi.
Burza po słowach Przemysława Czarnka Burza po słowach Przemysława Czarnka. Minister wzywa
Burza po słowach Przemysława Czarnka / Screen z kanału YouTube


- Złotouści politycy PiS nie ustają w udzielaniu cennych porad Polakom zmagającym się z największą od 25 lat utratą wartości pieniądza – tak pisał w czwartek „Super Express".

- Przemysław Czarnek edukuje Polaków: Jedzcie mniej, kupujcie taniej – taki tytuł widniał nad artykułem.

Szef MEiN uważa, że stał się ofiarą manipulacji i zaapelował do tabloidu o wyjaśnienie tej kwestii.

- Jadę do znajomych, nie jadę na wypoczynki w hotelach. Czasami coś będziemy pichcić, znajomi zaproszą na obiady, ale bez przesady, drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej - tak brzmiały słowa Czarnka.

- »Jedzcie mniej, kupujcie taniej« to złota rada manipulantów z Super Expresu. Ja natomiast potwierdzam, że z uwagi na wojnę, putinflację i drożyznę, jak każdy rozsądny człowiek, kupuję mniej i taniej. Coś w tym złego? - dodał polityk w mediach społecznościowych, domagając się od gazety sprostowania. Publikacja tabloidu spowodowała, że Przemysław Czarnek musiał zmagać się z falą krytyki i hejtu, czego przykład widać w mediach społecznościowych. 

- Dziękuję za złote rady Super Expressowi. Zastosuję się do nich. Sam mam w planie spędzić urlop u znajomych, „pichcić" samodzielnie, spędzać miło czas, jeść nieco mniej i taniej. To mój pomysł na urlop, a nie zalecenie dla ogółu obywateli. Wzywam @se_pl do sprostowania manipulacji - napisał Przemysław Czarnek.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe