„Proszę, spójrzcie na nią żywą”. Przejmujące nagranie Ołeny Zełenskiej [WIDEO]

W przeprowadzonym przez Rosjan ataku na Winnicę zginęła 4-letnia Liza. Okazało się, że znała ją pierwsza dama Ukrainy, która opublikowała poruszające nagranie.
 „Proszę, spójrzcie na nią żywą”. Przejmujące nagranie Ołeny Zełenskiej [WIDEO]
/ / YouTube.com, kanał: ABC News

Czteroletnia Liza zginęła w czwartek w rosyjskim ataku rakietowym na Winnicę w środkowej Ukrainie, kiedy wracała z mamą z zajęć logopedycznych. Zaledwie dwie godziny wcześniej mama wrzuciła do sieci nagranie, na którym widać uśmiechniętą dziewczynkę pchającą wózek. Ten sam, w którym później zginęła.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wstrząsające. Nagrała film ze spaceru z córeczką. Chwilę później spadły tam rakiety [WIDEO]

"Znałam tę dziewczynkę" 

Okazało się, że 4-latka była w grupie dzieci, które w 2021 r. wystąpiły w nagraniu Ołeny Zełenskiej, przygotowanym z okazji świąt Bożego Narodzenia.

„Dzisiaj z przerażeniem zobaczyliśmy zdjęcie przewróconego wózka dziecięcego w Winnicy. Później, czytając wiadomości, uświadomiłam sobie, że znam tę dziewczynkę. Znałam... Nie napiszę tych słów, które bym bardzo chciała napisać o tych, którzy ją zabili” – napisała Zełenska w mediach społecznościowych. 

„Poznałyśmy się podczas nagrywania wideo z okazji świąt Bożego Narodzenia” – wyjaśniła.

„Ta mała psotnica zdążyła pomalować farbami w ciągu godziny nie tylko siebie, swoją świąteczną sukienkę, ale i pozostałe dzieci, mnie, operatorów i reżyserów. Proszę, spójrzcie na nią żywą. Płaczę razem z jej bliskim” – czytamy we wpisie żony Wołodymyra Zełenskiego.

W czwartkowym ataku na centrum Winnicy zginęły co najmniej 23 osoby, w tym troje dzieci. Pięcioro rannych jest w stanie krytycznym. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe