Ekspert przewiduje utworzenie rządów z udziałem Ligi i VOXu we Włoszech i Hiszpanii w przyszłym roku

Znany socjolog Marcin Palade podzielił się na Twitterze ciekawymi przewidywaniami na temat możliwego utworzenia rządów we Włoszech i Hiszpanii z udziałem Ligi Salvinniego i VOX.
 Ekspert przewiduje utworzenie rządów z udziałem Ligi i VOXu we Włoszech i Hiszpanii w przyszłym roku
/ / pxfuel.com

"W oparciu o obecne sondaże można pokusić się o prognozę, że po przyszłorocznych wyborach we Włoszech większość może zostać uformowana przez centroprawicę" - napisał na Twitterze Palade. 

Wskazał tu prawicową partię Fratelli d’Italia pod przywódctwem Giorgii Meloni, Ligę Salviniego oraz Forza Italia Berlusconiego.

W Hiszpanii z kolei wskazuje na Partię Ludową, która należy do Europejskiej Partii Ludowej (EPP). Nadmieńmy, że w skład EPP wchodzi m.in PSL oraz PO.

Palade wspomniał tu również o VOX, który - przypomnijmy - należy do Europejskiej Partii Konserwatystów (ECR), do których zalicza się Prawo i Sprawiedliwość. 

 

 

Przypomnijmy: Premier Włoch Mario Draghi ogłosił w czwartek, że podaje się do dymisji - poinformowały media. Draghi ogłosił swą decyzję podczas posiedzenia rządu. Jak wyjaśnił, nie ma już większości koalicyjnej, która utworzyła jego gabinet przed ponad rokiem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier Włoch podał się do dymisji

 

We Włoszech mnożą się apele do premiera Mario Draghiego, by dalej stał na czele rządu i zrezygnował z planów dymisji już raz odrzuconej przez prezydenta Sergio Mattarellę. Podczas gdy politycy kilku ugrupowań koalicyjnych prowadzą rozmowy na temat możliwości uratowania rządu, apele do Draghiego o pozostanie kierują burmistrzowie, przedsiębiorcy i zwykli obywatele.

Koalicyjne ugrupowanie Italia Viva byłego premiera Matteo Renziego rozpoczęło zbiórkę podpisów pod apelem o powołanie nowego rządu Draghiego.

Przyspieszonych wyborów chce natomiast prawicowe, opozycyjne ugrupowanie Bracia Włosi Giorgi Meloni, prowadzące w sondażach zaufania.

 

 


 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe