Miedwiediew o Ukraińcach: "Jacyś egzaltowani, krwawi pajace". Jest odpowiedź Zełenskiego

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził Ukrainie „zagładą", jeżeli ta odważy się uderzyć na okupowany Krym. W obliczu słów rosyjskiego polityka nie mógł przejść obojętnie prezydent Zełenski.
Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew Miedwiediew o Ukraińcach:
Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew / Flickr.com/CC BY-ND 2.0


– Z Rosji wyszło dziś kolejne niezbyt trzeźwe oświadczenie o rzekomym „dniu zagłady” Ukrainy. Oczywiście nikt nie zaakceptuje takiego zastraszania – powiedział prezydent Zełenski.


– Ale spójrzcie, jak cyniczne jest mówienie takich rzeczy właśnie dzisiaj – w kolejną rocznicę zniszczenia przez Rosję malezyjskiego boeinga na niebie nad ukraińskim Donbasem. To będzie zagłada dla Rosji. I nie w sensie przenośnym, ale dosłownie – komentował ukraiński przywódca.

Dmitrij Miedwiediew ostrzega Ukrainę

W niedzielę wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew w zdecydowanych słowach zagroził Ukrainie.

– Próbują nam grozić jacyś egzaltowani, krwawi pajace, którzy wyskakują z jakimiś oświadczeniami. Mam na myśli atak na Krym i tak dalej. Chciałbym w związku z tym powiedzieć, że oczywiście rozumieją oni konsekwencje takich wypowiedzi. A konsekwencje są jasne, że jeśli coś takiego się stanie, to będzie to dzień sądu dla nich wszystkich. Nadejdzie bardzo szybko i mocno – mówił Dmitrij Miedwiediew.

Do słów polityka odniósł się również doradca ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak.

– Portret współczesnej Rosji to Dmitrij Miedwiediew straszący kogoś zagładą. Zapomniany przez historię mały człowieczek, próbujący sprawiać wrażenie poważnego i strasznego, ale w rzeczywistości wywołujący jedynie politowanie – podkreślił Podolak.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe