75-letni Karol Strasburger nie może przejść na emeryturę. Podał ważny powód

Popularny prezenter i prowadzący program „Familiada" wyjawił, dlaczego mimo podeszłego wieku nie może pozwolić sobie na odpoczynek.
Karol Strasburger nie może przejść na emeryturę 75-letni Karol Strasburger nie może przejść na emeryturę. Podał ważny powód
Karol Strasburger nie może przejść na emeryturę / Screen z kanału YouTube

Karol Strasburger pomimo podeszłego wieku pozostaje bardzo aktywny. Nadal prowadzi „Familiadę", gra również w „M jak miłość" i „Pierwszej miłości". Niedawno wyznał, że jego emerytura jest bardzo niska. Stąd motywacja, by wciąż pracować i nie zwalniać tempa.

Karol Strasburger narzeka na swoją emeryturę

- Moja emerytura jest jedną z najniższych. Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było, mimo wszystkich składek, które odprowadzałem, i mimo tego, że nie obciążyłem państwa w jakikolwiek sposób, np. leczeniem szpitalnym czy innymi dopłatami. Gdyby ta emerytura pozostała moim jedynym dochodem, to wiadomo, że raczej z tego żyć się nie da i współczuję wszystkim, którzy mają tylko taki, nawet niższy dochód. Ja miałbym wielkie kłopoty z przeżyciem i opłaceniem rachunków, nawet podstawowych - podkreślił prezenter w rozmowie z Plotkiem.

Ponadto przyznał, że szczęśliwie udało mu się zrobić oszczędności „na czarną godzinę".

- Jeżeli chodzi o leczenie, to płacę sam za wszystko, prywatnie, na tyle, ile mnie stać. Po prostu zadbałem właśnie o to, aby odłożyć też jakieś pieniądze nie tylko na przyjemności, ale na „czarną godzinę", czy jako choć częściowe zabezpieczenie na wypadek np. utraty zdrowia mojego, czy bliskich, a co za tym idzie naturalnego, często chwilowego wyłączenia z pracy zawodowej - dodał.

Strasburger musi być w dobrej formie

Prowadzący „Familiadę" nie może pozwolić sobie na odpoczynek. Przypomnijmy, że ma 2,5-letnią córkę, o którą musi zadbać.

- Muszę być w dobrej formie, bo mam przecież dziecko do wychowania. Myślę o tym odpowiedzialnie. Będę się starał, żeby mojemu dziecku nigdy niczego nie brakowało - zaznaczył.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe