Trener Barcelony zachwycony Lewandowskim. Padły pochlebne słowa

Robert Lewandowski jest już oficjalnie piłkarzem FC Barcelony. Polski napastnik coraz lepiej dogaduje się z nowymi kolegami.
Robert Lewandowski Trener Barcelony zachwycony Lewandowskim. Padły pochlebne słowa
Robert Lewandowski / PAP/Marcin Cholewiński


Ma za sobą również debiut w barwach katalońskiego klubu. Pomimo tego, że był na boisku tylko 45 minut, zdążył stworzyć dla przeciwnika niebezpieczną sytuację.

Nowy trener Polaka Xavi Hernandez wypowiedział się o piłkarzu w superlatywach.

– Jego podejście, zaangażowanie i profesjonalizm sprawiają, że jest topowym zawodnikiem na swojej pozycji. Bardzo nam pomaga. Cały zespół bardzo się rozwinął przy nim – stwierdził trener wicemistrzów Hiszpanii.

Przypomnijmy, że Barcelona z wtorku na środę zmierzy się z Juventusem. Piłkarze nie spoczywają na laurach i szlifują formę przed tym spotkaniem. Będzie to drugie wystąpienie Lewandowskiego w barwach FC Barcelona, do którego dojdzie w Dallas.

– Według mnie to największa gwiazda. Jego podejście, zaangażowanie i profesjonalizm sprawiają, że jest topowym zawodnikiem na swojej pozycji. Bardzo nam pomaga. Cały zespół bardzo się rozwija przy nim. Jestem szczęśliwy, że mam go do dyspozycji w zespole – kontynuował trener Barcy.

– Znamy mentalność i historię klubu. Tutaj zawsze grali wielcy piłkarze. Przed nami bardzo interesujące wyzwanie, bo nowi zawodnicy i cały zespół doskonale zdają sobie sprawę, czym jest gra dla tego klubu. Mamy za sobą niezbyt udany okres, ale mam nadzieję, że uda nam się to zmienić i znów będziemy w stanie walczyć o trofea z takimi zawodnikami jak Robert Lewandowski, który bardzo chciał do nas dołączyć. Wierzę, że będziemy w stanie odnosić sukcesy – dodał Hernandez.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe