Trzaskowski odpowiada na doniesienia „Wprost” ws. finansowania Campusu Polska Przyszłości

– W doniesieniach medialnych na temat konfliktu z szefem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem, np. wokół finansowania Campusu Polska Przyszłości, nie ma źdźbła prawdy. To jest oczywista bzdura – powiedział we wtorek prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski.
 Trzaskowski odpowiada na doniesienia „Wprost” ws. finansowania Campusu Polska Przyszłości
/ fot. Flickr - CC BY 2.0

Prezydent stolicy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski był pytany we wtorek w Polsat News o informację "Wprost", że chciał na Campus Polska Przyszłości uzyskać pieniądze z Fundacji Adenauera, ale zablokował to Donald Tusk.

Trzaskowski określił tę informację jako "oczywistą bzdurę". – Nie wiem, skąd się biorą tego typu doniesienia, kompletnie nie sprawdzone u źródła – podkreślił.

Mamy ponad 20 partnerów instytucjonalnych, głównie amerykańskich, którzy zapewniają nam finansowanie. Fundacja Adenauera tak jak rok temu jest jednym z partnerów, ale bardzo małych

– wyjaśnił.

Zaprzeczył też doniesieniom "Wprost", że Fundacja Adenauera miałaby zamiast Campusu finansować meetupy Donalda Tuska. – Ewidentna bzdura polega na tym, że większość fundacji nie może finansować przedsięwzięć, które są stricte partyjne, a meetup był organizowany za pieniądze Platformy Obywatelskiej. Jak się organizuje zupełnie inne spotkania, znacznie szersze, które wybiegają poza formułę partyjną, wtedy można uzyskać wsparcie – wyjaśnił Trzaskowski.

– Czym silniejsza będzie Platforma Obywatelska i czym będą lepsze notowania, tym więcej będzie +rewelacji+, które mają poddawać pod wątpliwość współpracę w ramach PO – podkreślił.

Dopytywany, czy na pewno Donald Tusk nie blokował pieniędzy, Trzaskowski powtórzył: – Oczywiście, że nie. – W tych doniesieniach nie ma źdźbła prawdy – mówił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe