„Ameryka została sprowadzona na kolana, jest dziś szambem!” Zaskakująca zapowiedź Donalda Trumpa

– Ameryka jest dziś szambem przestępstw, została sprowadzona na kolana, a miasta zostały przejęte przez bezdomnych – powiedział we wtorek były prezydent USA Donald Trump w swoim pierwszym wystąpieniu w Waszyngtonie od zakończenia prezydentury. Wezwał też do karania dilerów narkotykowych karą śmierci, powołując się na przykład Chin.
Donald Trump „Ameryka została sprowadzona na kolana, jest dziś szambem!” Zaskakująca zapowiedź Donalda Trumpa
Donald Trump / fot. PAP/EPA/SHAWN THEW

Nasz kraj został sprowadzony na kolana (...) jest szambem przestępczości i to musi się skończyć – powiedział Trump w przemówieniu podczas konferencji think-tanku America First Agenda.

W półtoragodzinnym występie skupiał się głównie na problemie przestępczości i bezpieczeństwa, wzywając m.in. do wprowadzenia do "każdego osiedla w Chicago" żołnierzy Gwardii Narodowej, "wozów policyjnych na każdym rogu ulicy", a także budowy obozów namiotowych dla bezdomnych na skrajach miast, bo "bezdomni przejęli nasze miasta".

Mówił też o potrzebie wprowadzenia kary śmierci dla dilerów narkotykowych.

To okropna rzecz, ale jeśli spojrzysz na każdy kraj na świecie, który nie ma problemów z narkotykami, one wszystkie mają kary śmierci dla ludzi sprzedających narkotyki

– powiedział. Dodał też, że pytał też o to prezydenta Chin Xi Jinpinga, który powiedział mu, że dilerzy są poddawani egzekucji po szybkich procesach. Trump wyraził żal, że w USA takie szybkie procesy są niemożliwe.

Były prezydent zasugerował też, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 r., mimo że jest "najbardziej prześladowaną osobą w historii naszego kraju". Zapowiedział też, że po wygranej w 2024 r. przeprowadzi masowe czystki w administracji publicznej, a "Waszyngton będzie zupełnie innym miejscem".

– Jeśli tego nie zrobię, nasz kraj będzie skazany na zgubę – oznajmił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe