Co działo się w „Newsweeku”? Nie wiemy, bo... "wyniki prac Państwowej Inspekcji Pracy zostały objęte tajemnicą"

Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę prowadzoną w Ringier Axel Springer Polska i przekazała wydawnictwu protokół z wynikami kontroli. Jak przekazał Presserwis "spółka zażądała utajnienia wyników prac Inspekcji".
 Co działo się w „Newsweeku”? Nie wiemy, bo...
/ Tomasz Lis / Screen YT Newsweek

Inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie weszli do redakcji „Newsweeka” 1 lipca. 

Wszystko przez artykuł opublikowany na łamach Wirtualnej Polski, w którym stwierdzono, że podwładni od lat alarmowali o przemocowych zachowaniach Tomasza Lisa.

„Rozmawialiśmy z kilkudziesięcioma osobami, które pracują, pracowały lub miały kontakt z Tomaszem Lisem w ostatnich latach jego kierowania «Newsweekiem». Wszystkie co do jednej potwierdzały różnego rodzaju zachowania Tomasza Lisa mogące mieć cechy mobbingu. Dotarliśmy też do maili, wiadomości oraz pism, z których jasno wynika, że podwładni Lisa zgłaszali negatywne zachowania naczelnego, a informacje o tym docierały do właściwych komórek firmy” – wskazuje wp.pl. Rozmówcy nie chcą podawać jednak swoich nazwisk, ze względu na obawy przed zemstą byłego redaktora naczelnego „Newsweeka”.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Doprowadzanie pracowników do ataków paniki, poniżanie, wulgarne, seksistowskie odzywki”. Wp.pl: „Ujawniamy zarzuty wobec Tomasza Lisa”

Wyniki objęte tajemnicą

"Wyniki prac Państwowej Inspekcji Pracy w RAS Polska objęte tajemnicą" - informuje Presserwis.

W ramach kontroli PIP sprawdziła m.in. dokumenty firmy, które przedstawiają procedury antymobbingowe stosowane przez firmę. Przeprowadzono też anonimowe i dobrowolne badanie ankietowe wśród pracowników.

Podmiot kontrolowany nie wniósł zastrzeżeń do protokołu kontroli i korzystając z przysługującego prawa złożył wniosek o objęcie tajemnicą przedsiębiorstwa informacji zawartych w protokole 

— poinformował „Presserwis” Przemysław Worek, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe