Owsiak wściekły na rząd: „Jednego nie mogę darować tej władzy”

– Tu już nie ma sytuacji, jak przed dwoma laty, kiedy niektórzy mądrzy ludzie próbowali nam, Polakom, zwracać uwagę, że powinniśmy mówić "o, cholercia" albo "motyla noga", zamiast przeklinać – stwierdził w rozmowie z portalem Onet szef WOŚP Jerzy Owsiak.
Jerzy Owsiak / fot. Wikipedia CC BY 4.0 / Ralf Lotys Owsiak wściekły na rząd: „Jednego nie mogę darować tej władzy”
Jerzy Owsiak / fot. Wikipedia CC BY 4.0 / Ralf Lotys

Szef WOŚP Jerzy Owsiak w rozmowie z Onetem mówił o zbliżającym się Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się 4 sierpnia. Jak przekazał, odbędzie się bez covidowych ograniczeń oraz bez statusu podwyższonego ryzyka.

CZYTAJ TAKŻE: Niemiecki miesięcznik: Z zacofanego kraju w bloku wschodnim Polska stała się ośrodkiem najnowocześniejszych technologii

Organizator festiwalu został także zapytany przez dziennikarza o bieżącą sytuację polityczną - m.in. o ostatnie spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami miast i wsi. – Nie wiem, na jakiej zasadzie, na podstawie jakiego przepisu, bo przecież to człowiek, który nie jest ani premierem, ani innym wysokim rangą urzędnikiem, tylko zwykłym posłem – stwierdził.

Owsiak atakuje rząd

– Tu już nie ma sytuacji, jak przed dwoma laty, kiedy niektórzy mądrzy ludzie próbowali nam, Polakom, zwracać uwagę, że powinniśmy mówić "o, cholercia" albo "motyla noga", zamiast przeklinać. Że musimy być grzeczni, delikatni i mili. Nie. Teraz jest krótko: "s*******". Słyszę to i widzę na wszystkich filmikach w internecie – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Roman Żurek z Neo-Nówki tłumaczy się po pogardliwym skeczu: „Chcemy, żeby ten kraj był normalny”

Zdaniem Owsiaka „wszystko kosztuje dwa razy więcej, a system go łupi”. – Jeżeli zarobię więcej np. na wykładach, to muszę coraz więcej oddawać fiskusowi. Wciąż dochodzą jakieś nowe podatki, a przy tym co chwilę słyszymy o publicznych pieniądzach idących na rozdawnictwo – powiedział Owsiak.

CZYTAJ TAKŻE: Godzina „W” w Poznaniu. Decyzją władz nie zawyły syreny. Okazuje się, że… strażacy uruchomili swoje

Szef WOŚP stwierdził także, że jest jedna rzecz, której „nie może darować tej władzy – niszczenia polskiej policji”. – Policja z założenia ma chronić nas, obywateli, przed złoczyńcami. Tymczasem podczas tego zdarzenia w Inowrocławiu nic takiego nie miało miejsca. Nawet, gdyby ci protestujący byli agresywni (choć byli co najwyżej słownie), funkcjonariusz nie miał prawa tak reagować – ocenił Owsiak.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe