"Polacy mają zmniejszyć użycie gazu, aby ratować Niemcy, a Tusk jak zwykle 'Für Deutschland'"

Unia Europejska przyjęła rozporządzenie zakładające dobrowolne zmniejszenie zapotrzebowania na gaz ziemny o 15 procent - poinformowała w piątek Rada na swoich stronach internetowych.
Donald Tusk
Donald Tusk / Wikipedia CC BY-SA 2,0 de DanySahneMUC

"Aby zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii do UE, Rada przyjęła dziś rozporządzenie o dobrowolnym zmniejszeniu zapotrzebowania na gaz ziemny o 15 proc. tej zimy. Rozporządzenie przewiduje możliwość uruchomienia przez Radę +stanu ostrzeżenia+ dotyczącego bezpieczeństwa dostaw, w którym to przypadku zmniejszenie zapotrzebowania na gaz stałoby się obowiązkowe" - oświadczyła Rada.

- Unia podjęła decyzję o oszczędnościach gazu, żeby bronić się przed rosyjskim szantażem. Przeciwni byli Węgrzy (po konsultacjach z Ławrowem). W ostatniej chwili Węgrów poparła Polska. Decyzję podjęła Moskwa. Pani minister środowiska Anna Moskwa, żeby nie było wątpliwości.

- skomentował Donald Tusk

 

Mocna odpowiedź Patryka Jakiego

- UE podjęła decyzje, żeby zmusić wszystkich do redukcji gazu, aby ratować Niemcy, które uzależniły siebie i wiele państw od Moskwy. Czyli Polacy mają zmniejszyć użycie gazu, aby ratować Niemcy. A Tusk staje po stronie Niemiec i Rosji. Jak zwykle. „Für Deutschland” (...) Co więcej PDT jako znany leń nie czyta dokumentów zanim je skomentuje. Tekst nie mówi tylko o dobrowolnym oszczędzaniu, ale o „obowiązkowym zmniejszeniu użycia gazu o 15%” po ogłoszeniu „stanu alarmowego”

- odpowiedział Patryk Jaki


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe