Verhofstadt atakuje Jarosława Kaczyńskiego: „Kopiuje Rosję Putina!”

Belgijski europoseł, który wielokrotnie już atakował polski rząd, opublikował we wtorek rano na Twitterze dwa wpisy poświęcone prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 Verhofstadt atakuje Jarosława Kaczyńskiego: „Kopiuje Rosję Putina!”
/ Jarosław Kaczyński - Kancelaria Sejmu Rafał Zambrzycki / Guy Verfohstadt - screen YT

Verhofstadt podał dalej fragment przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, w którym prezes PiS na spotkaniu z wyborcami w Gnieźnie stwierdził, że Unia Europejska złamała porozumienia ws. KPO, w związku z czym Polska również nie ma powodu do wypełniania swoich zobowiązań. Przestrzegł również, iż istnieje „niemiecko-rosyjski plan rządzenia Europą” i że opozycja działa na „zagraniczne rozkazy, aby zniewolić Polskę”.

W swoim wpisie belgijski polityk odniósł się do słów prezesa PiS.

„Nikt w Europie nie chce zniewalać dumnych Polaków… chyba że jest to sam Kaczyński, nieustannie podważając rządy prawa i zasady demokratyczne w Polsce… kopiując Rosję Putina!” – napisał na Twitterze Verhofstadt. Polityk w kolejnym wpisie odniósł się do funduszy z KPO, które – wszystko na to wskazuje – mimo rzekomego porozumienia póki co najprawdopodobniej nie zostaną wypłacone Polsce.

„Kaczyński chce się pozbyć von der Leyen, jeśli nie zapłaci… My w Parlamencie Europejskim chcemy się jej pozbyć, jeśli zapłaci… Stawką jest dusza Europy!” – podsumował polityk.

 

 

Verhofstadt chce odwołania von der Leyen

Przypomnijmy: w czerwcu europosłowie Guy Verhofstadt i Sophie in ‘t Veld rozpoczęli zbieranie podpisów pod wnioskiem o wotum nieufności dla przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Przyczyną jest zaakceptowanie przez szefową KE polskiego Krajowego Planu Odbudowy.

Czytaj więcej: Verhofstadt chce odwołania von der Leyen. Przyczyną akceptacja KPO


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe