„W Unii - takiej jak obecnie - przestaniemy żyć jako naród”

„Wszystko wskazuje na to, że Unia Europejska pozostanie taka jaka jest i musimy z tym się liczyć. A jeśli taka pozostanie, a my zostaniemy pod jej supremacją, to po prostu przestaniemy żyć jako naród” – powiedział w Poranku „Siódma9” Marek Jurek, historyk, były Marszałek Sejmu.
 „W Unii - takiej jak obecnie - przestaniemy żyć jako naród”
/ pxfuel.com

Rozmowa Janusza Zalewskiego z Markiem Jurkiem dotyczyła wartości we współczesnej Europie.

„Długofalowo musimy traktować naszą przynależność do Unii warunkowo - jako jeden z wariantów naszej polityki. Wszystko wskazuje na to, że Unia Europejska pozostanie taka jaka jest i musimy z tym się liczyć. A jeśli taka pozostanie, a my zostaniemy pod jej supremacją, to po prostu przestaniemy żyć jako naród” – stwierdził Marek Jurek.

„Pora zacząć mówić o tym, że jesteśmy krajem identyfikującym się z cywilizacją chrześcijańską, widzimy inne kraje mające podobne nastawienie, jesteśmy przekonani, że w każdym europejskim kraju żyją miliony ludzi, którzy tak myślą, i chcemy tak żyć” – powiedział rozmówca Janusza Zalewskiego.

„Europa - jeżeli ma mieć przyszłość – to musi być wspólnotą losu, która akceptuje swoją przeszłość i ludzi, którzy się z nią identyfikują, która akceptuje życie chrześcijańskie w Europie” – dodał Marek Jurek.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe