Fatalne wieści dla Tuska. Wynik wewnętrznego badania stawia lidera PO w poważnym kłopocie

Wg. dziennikarzy tygodnika "Wprost", z wewnętrznych badań przeprowadzonych przez Platformę Obywatelską wynika, że popularność Donalda Tuska wśród młodego pokolenia jest niezwykle niska.
 Fatalne wieści dla Tuska. Wynik wewnętrznego badania stawia lidera PO w poważnym kłopocie
/ PAP/Leszek Szymański

Jak podaje "Wprost", PO zleciła tajne badania dot. poparcia Donalda Tuska wśród ludzi młodych. Wyniki były, delikatnie rzecz ujmując, mało zadowalające dla przewodniczącego partii. Okazało się, że polityk nie cieszy się popularnością wśród grup młodych wyborców, a jego sympatia podobna jest do tej, którą cieszy się Jarosław Kaczyński. Warto jednak podkreślić, że prezes PiS, z racji swoich konserwatywnych poglądów, raczej nie ma szansy uzyskać wysokich notowań w tego typu zestawieniu.

– Donald musi zakończyć zimną wojnę z Trzaskowskim – ocenia w rozmowie z tygodnikiem jeden z działaczy Platformy. W jego opinii Rafał Trzaskowski otwarcie stwierdził, że Donald Tusk nie wygra nadchodzących wyborów parlamentarnych. Sęk jednak w tym, że nic nie wskazuje obecnie na to, że obaj politycy zakopią topór wojenny przed wyborami. 

Rozmówca "Wprost" twierdzi także, iż Rafał Trzaskowski chwilowo się "uspokoił", gdyż nie chce, aby koledzy z partii mieli mu za złe, że atakuje lidera ugrupowania.

– Ale mówi wprost, że nie wierzy w zwycięstwo Tuska w wyborach. Czeka na moment, kiedy powinie mu się noga – podkreślił działacz. Dodał, że w samej PO nikt raczej nie podważa przywództwa Tuska, a ewentualne plotki dotyczące rozłamów są rozpuszczane przez ludzi Grzegorza Schetyny. Pozycja Schetyny ma być obecnie jednak zbyt słaba, aby był w stanie on cokolwiek zdziałać.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe