"A co jeśli sprawa Odry nie jest tylko przestępstwem środowiskowym, ale stoją za nią obce służby?"

– A co jeśli się okaże, że kwestia związana z Odrą, nie jest tylko przestępstwem środowiskowym, a stoją za tym np. służby zagraniczne, bowiem tego typu ataków na Polskę się spodziewaliśmy? – zastanawia się poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny.
Śnięte ryby w Odrze
Śnięte ryby w Odrze / Screen z kanału YouTube / polsatnews.pl


Polityk rozmawiał z portalem DoRzeczy.pl i odniósł się do aktualnej sytuacji kryzysowej na Odrze.

- Lider PO Donald Tusk krytykuje rząd z powodu sytuacji na Odrze. Polityk napisał, że „śnięte są nie tylko ryby w Odrze, śnięte jest całe państwo pod rządami Kaczyńskiego. PiS jest jak rtęć”. Jak pan ocenie takie słowa? - padło pytanie od dziennikarza.

Mariusz Kałużny stwierdził, że opozycja wykorzystuje trudne i kryzysowe momenty dla państwa polskiego, by przejąć władzę i skompromitować PiS. 

- Kryzysy światowe i regionalne, to ich czas. Opozycja trzymała kciuki za potknięcia rządu w trakcie pandemii, bo tak chcą przejąć władzę. Opozycja trzyma kciuki za inflację, bowiem im ciężej będzie Polakom, tym oni mają większą szansę na wygranie wyborów. Podobnie jest w przypadku wojny energetycznej w Europie i teraz gdy mamy problem na Odrze - przyznał poseł Solidarnej Polski, który nie szczędził mocnych słów pod adresem opozycji.

Polityk uważa, że formacje opozycyjne nie mając swojego programu, ani specjalnej wizji dla Polski żerują na rozmaitych nieszczęściach.

- Nie mają programu, własnej wartości politycznej, czy wizji Polski. Dla nich, a zwłaszcza dla Donalda Tuska zasada jest prosta: im gorzej w państwie, tym lepiej dla niego, bo być może jakimś cudem dostanie władzę. Tylko gdzie w tym Polska? PiS w trakcie kryzysów robi wszystko, żeby naprawić sytuację. A co robił Donald Tusk? Pamiętamy jego słowa „ja wam wójta nie wybierałem”, a Bronisław Komorowski mówił, że woda ma to do siebie, że przychodzi i odchodzi - dodawał w rozmowie z portalem Kałużny. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe