Nagranie Kacpra Płażyńskiego ocenzurowane. Mówił o niemieckich zbrodniach [WIDEO]

TikTok zablokował nagranie o niemieckich zbrodniach dokonywanych na Polakach podczas II wojny światowej – przekazał polityk PiS Kacper Płażyński.
 Nagranie Kacpra Płażyńskiego ocenzurowane. Mówił o niemieckich zbrodniach [WIDEO]
/ fot. Twitter

Konto Poland24 na popularnym TikToku opublikowało film, w którym zajęto się tematem niemieckich zbrodni na Polakach podczas II wojny światowej. W nagraniu możemy m.in. usłyszeć, że 60 proc. młodych Niemców uważa, że ich dziadkowie byli ofiarami II wojny światowej, a do tego, że byli sprawcami, przyznaje się jedynie 7 proc. pytanych.

Poseł PiS Kacper Płażyński przekonuje na filmie, że w niemieckich podręcznikach nie są podejmowane takie tematy jak m.in. rzeź Woli, Powstanie Warszawskie czy mordowanie Polaków na Zamojszczyźnie. W podręcznikach pojawia się jedynie krótki fragment informujący, że 1 września 1939 roku Niemcy zaatakowały Polskę.

TikTok blokuje film o niemieckich zbrodniach

Jak przekazał Płażyński, TikTok zablokował nagranie o niemieckich zbrodniach dokonywanych na Polakach podczas II wojny światowej.

„Uwierzycie lub nie, ale poniższa wypowiedź dotycząca niemieckiej polityki historycznej i reparacji wojennych została zablokowana na Tik Toku po tym jak nagranie opublikowało Poland24. Przytoczenie kilku faktów zostało uznanych za mowę nienawiści [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał polityk PiS.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe