Łódź: Zderzenie tramwajów w centrum miasta. Są pierwsze ustalenia służb

W czwartek w Łodzi doszło do niebezpiecznego wypadku. Zderzyły się ze sobą dwa tramwaje, a w wyniku kolizji ucierpiały 32 osoby. 23 z nich musiały zostać przetransportowane do szpitala.
Łódź. Zderzenie tramwajów Łódź: Zderzenie tramwajów w centrum miasta. Są pierwsze ustalenia służb
Łódź. Zderzenie tramwajów / PAP/Roman Zawistowski


Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 16:30 w al. Mickiewicza. Aktualnie policja i prokuratura pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy. Na ten moment ustalono, że motorniczy byli trzeźwi. 

O szczegółach poinformowała mł. asp. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

– Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze łódzkiej drogówki, jadący w kierunku dzielnicy Widzew 49-letni motorniczy tramwaju linii 14 w niewyjaśnionych okolicznościach uderzył w tył poprzedzającego go tramwaju linii 10. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 32 osoby, z których 23 zostały przewiezione do łódzkich szpitali – przekazała policjantka, dodając, że rannym nie zagraża większe niebezpieczeństwo. 

Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a także pojazdów, które uczestniczyły w wypadku. Zabezpieczono również monitoring i przesłuchano świadków. Sprawą zajmie się Komenda Miejska Policji w Łodzi wraz z Prokuraturą Rejonową Łódź Polesie. 

 

Ruch tramwajów wstrzymany - al Mickiewicza w Łodzi na wysokości hotelu Hilton około godz.16:30 doszło do zderzenia dwóch...

Opublikowany przez Policja Województwa Łódzkiego Czwartek, 25 sierpnia 2022

 

📫 Z NASZEJ SKRZYNKI 📫 Zderzenie tramwajów na Mickiewicza przy Hiltonie. Wjechaly sobie w tył. Jest kilka osób rannych. Duże utrudnienia.

Opublikowany przez LDZ Zmotoryzowani Łodzianie Czwartek, 25 sierpnia 2022

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe