Brytyjski wywiad: Słowa Siergieja Szojgu to celowa dezinformacja

Słowa rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu o celowym zwalnianiu tempa kampanii wojskowej na Ukrainie to celowa dezinformacja – twierdzi brytyjski wywiad w piątkowej aktualizacji wywiadowczej.
 Brytyjski wywiad: Słowa Siergieja Szojgu to celowa dezinformacja
/ / fot. YouTube / Минобороны России

24 sierpnia 2022 roku rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział podczas spotkania Szanghajskiej Organizacji Współpracy, że Rosja celowo zwalnia tempo swojej kampanii wojskowej na Ukrainie, kierując się potrzebą zmniejszenia liczby ofiar cywilnych.

Brytyjski wywiad: to celowa dezinformacja

„Jest to prawie na pewno celowa dezinformacja. Ofensywa Rosji utknęła w martwym punkcie z powodu słabych wyników rosyjskich wojsk i zaciekłego ukraińskiego oporu. Pod rozkazami Szojgu siły działające na Ukrainie wielokrotnie nie dotrzymywały zaplanowanych terminów operacyjnych” – informuje brytyjski wywiad w piątkowej aktualizacji wywiadowczej.

Jak podkreślono w komunikacie, jest wysoce prawdopodobne, że Szojgu i prezydent Putin zwolnili co najmniej sześciu generałów za to, że nie posuwali się wystarczająco szybko do przodu.

„W dniu, w którym Szojgu przemawiał, rosyjski pocisk balistyczny krótkiego zasięgu SS-26 Iskander uderzył w pociąg w mieście Chaplyne, zabijając podobno co najmniej dwoje dzieci. Podkreśla to gotowość Rosji do wyrządzania szkód ubocznych, gdy dostrzega ona korzyści militarne z uruchomienia uderzeń rakietowych lub artyleryjskich” – podsumowuje brytyjski wywiad.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe