Poseł PiS: Niemcy finansują działalność niektórych partii opozycyjnych [WIDEO]

– Gdyby Rosja podejmowała na terenie Polski takie działania, jak podejmują Niemcy, to byśmy mówili, że ma miejsce wojna hybrydowa z tamtej strony. Niemcy mają możliwość w tej chwili ingerowania w sprawy polskie. Finansują także działalność niektórych partii opozycyjnych – podkreślił polityk PiS Karol Karski w pierwszym programie Polskiego Radia.
Flaga Niemiec Poseł PiS: Niemcy finansują działalność niektórych partii opozycyjnych [WIDEO]
Flaga Niemiec / Pixabay License

Polityk otrzymał pytanie o aktualne zagrożenia dla Polski. Odparł wówczas, że nie powinniśmy koncentrować się jedynie na problemach na wschodzie, ponieważ historia wiele razy pokazywała nam, że niebezpieczeństwo może płynąć z obu kierunków.

– Niemcy widzą Polskę jako swoją sferę wpływów, Rosja swego czasu również widziała Polskę jako swoją sferę wpływów, teraz chciałaby się tymi wpływami dzielić z innymi, ponieważ została fizycznie wyparta z tej części Europy. Z tym, jeśli patrzymy na naszą historię, na zagrożenia, które występują, to oczywistym jest, że musimy mieć w pamięci to wszystko, co miało miejsce w przeszłości” – podkreślił Karol Karski.

Poseł PiS ostrzega przed Niemcami

Karol Karski przytoczył konkretne argumenty, mówiąc, że powinniśmy uważać na naszego zachodniego sąsiada, od którego jesteśmy pod wieloma względami uzależnieni.

– Wielokrotnie obserwujemy sytuacje, w których Niemcy chcą, aby Polska była terytorium… Widzimy chociażby działania na rzecz odebrania nam, państwom możliwości jednomyślnego głosowania w najważniejszych sprawach, kiedy niemieckie misje gospodarcze, rządowe jeżdżą po świecie, to przekonują państwa trzecie, że w sytuacji, kiedy chciałyby te państwa inwestować w Polsce, to muszą się najpierw zapytać o zgodę państwa niemieckiego. Mówią, że to jedna gospodarka, tak naprawdę niemiecka, a wokół Niemiec to znajdują się takie gospodarki przyległe, pracujące na rzecz gospodarki niemieckiej i każde działanie mające wpływ na gospodarkę polską czy innego państwa członkowskiego ma również wpływ na gospodarkę niemiecką – dodawał europoseł.

Zaznaczył, że to właśnie Niemcy mocno ingerują w sprawy polskie i próbują wywierać na nas wpływ. 

– Finansują także działalność niektórych partii opozycyjnych. Przykładowo Campus Polska, działanie PO, sfinansowane w ubiegłym roku ze środków niemieckiej fundacji, która otrzymuje te środki wprost z niemieckiego budżetu państwa – skwitował Karski.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe