Maciej Gdula: „Pamiętać o wojnie, a nie zarabiać na niej”. Internauci: „Paskudny antysemityzm”

„Domaganie się reparacji za zamordowanie 6 milionów polskich obywateli w czasie drugiej wojny światowej to odrażający cynizm polityczny” – twierdzi na Twitterze poseł Lewicy Maciej Gdula, odnosząc się do decyzji polskiego rządu ws. wystąpienia o reparacje wojenne od Niemiec.
 Maciej Gdula: „Pamiętać o wojnie, a nie zarabiać na niej”. Internauci: „Paskudny antysemityzm”
/ Maciej Gdula / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Jakub Hałun / screen Twitter

Na Zamku Królewskim w Warszawie w czwartek odbyła się prezentacja raportu o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. W wydarzeniu biorą udział władze państwowe: premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także prezes PiS Jarosław Kaczyński, który poinformował, że zapadła decyzja o wystąpieniu o reparacje wojenne wobec Niemiec. 

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński: Zapadła decyzja o wystąpieniu o reparacje wojenne wobec Niemiec

Maciej Gdula: „Odrażający cynizm polityczny. Śmierć tych ofiar nie ma ceny”

Głos w sprawie zabrał poseł Lewicy Maciej Gdula.

„Domaganie się reparacji za zamordowanie 6 milionów polskich obywateli w czasie drugiej wojny światowej to odrażający cynizm polityczny. Smierć tych ofiar nie ma ceny. Rolą Polski jest pamiętać o drugiej wojnie a nie zarabiać na niej [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał Maciej Gdula na Twitterze.

Jego opinia wywołała ostrą reakcję w sieci – wpis polubiło zaledwie 190 internautów, a prawie 900 wyraziło swoją opinię dosadnie w komentarzach. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe