Tragedia w Lubieni. Pijany kierowca wjechał na chodnik i potrącił pieszych. Zginęła ciężarna kobieta

Kobieta w zaawansowanej ciąży zginęła w wypadku na DK 9 w Lubieni w woj. świętokrzyskim. Kierowca, który doprowadził do wypadku, był pijany – poinformował PAP rzecznik starachowickiej policji mł. asp. Paweł Kusiak.
 Tragedia w Lubieni. Pijany kierowca wjechał na chodnik i potrącił pieszych. Zginęła ciężarna kobieta
/ fot. Flickr / Lukas Plewnia

Do wypadku doszło około godziny 11:00 w Lubieni w powiecie starachowickim. Z ustaleń policji wynika, że 61-letni mężczyzna, kierujący citroenem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następne wjechał na chodnik, którym szły cztery osoby – dwójka dorosłych oraz dwoje kilkuletnich dzieci. W pierwszej kolejności poszkodowanym pomocy udzieli strażacy. Na miejsce wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Mimo pomocy udzielonej przez służby ratownicze nie udało się uratować życia kobiety ani jej dziecka, ponieważ kobieta była w zaawansowanej ciąży

– przekazał mł. asp. Paweł Kusiak.

W wypadku ranny został jeszcze mężczyzna, który z urazem nogi trafił do szpitala. Z dorosłymi była jeszcze dwójka dzieci w wieku około 4–5 lat. Dzieci nie odniosły obrażeń.

61-letni kierowca citroena był pijany. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe